KONST / Litografier / Färglitografi 7884054
nr 788 4054
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi , Karl Axel Pehrson (1921-2005), signerad, 151/285. 33x42
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 29 oktober 2012
kl 18:05:07
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson